Analiza składu ciała

Analiza składu ciała z konsultacją dietetyczną | FGH.com.pl
Analiza składu ciała

Analiza składu ciała wraz z konsultacjami dietetycznymi to stały element zdrowotnych eventów. Możliwość zbadania kondycji organizmu i skorzystania z porad eksperta zawsze budzi zainteresowanie. Tworzymy  przestrzeń do komfortowej rozmowy ze specjalistami, uzyskania porad zdrowotnych oraz skonsultowania wyników badań profilaktycznych przeprowadzanych w trakcie wydarzenia.

Analiza składu ciała – jak to działa?

  • Badanie odbywa się z wykorzystaniem wagi diagnostycznej.
  • Dietetyk omawia każdy parametr wyjaśniając, jaki ma on wpływ na zdrowie i samopoczucie.
  • Analiza pozwala określić: jaka jest odpowiednia masa ciała, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne, czy organizm jest odpowiednio nawodniony oraz jak wygląda procentowa zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej.
  • Na podstawie dostarczonych wyników dietetyk przekaże wstępne zalecenia dietetyczne.
  • Całe badanie trwa od 10 do 30 minut.
  • Oferujemy możliwość przygotowania, wydruku i dystrybucji dodatkowych materiałów komunikacyjnych i edukacyjnych, wspierających promocję wydarzenia. Proponujemy plakaty informacyjne, broszury edukacyjne, ankiety zdrowotne, karty wyników itp.

Zastanawiasz się jak wdrażają taką usługę inne firmy? Odpowiedź brzmi – różnie 🙂 Analiza składu ciała wraz z konsultacjami dietetycznymi to bardzo popularna aktywność organizowana podczas dni zdrowia w firmach. Konsultacje dietetyczne to często impuls do zmiany nawyków i do zwrócenia większej uwagi na świadome decyzje żywieniowe.

Najczęstsze pytania:

Ile trwa analiza składu ciała?
Minimalny czas to 10 minut, optymalny czas to 20 minut, 30 minut to gwarancja dokładnej analizy i szczegółowej rozmowy. Pomiędzy badaniami są zaplanowane krótkie przerwy techniczne.
Jak się przygotować?
Analiza składu ciała to bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie wykonywane na boso. Nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak przed planowanymi badaniami przesyłamy informację, jak usprawnić przebieg analizy.
Gdzie przeprowadzić usługę?
Do przeprowadzenia analizy potrzebna jest niewielka salka, stół i 2 krzesła - świetnie sprawdzają się do tego sale konferencyjne.
Jak wyglądają zapisy?
Zapisy prowadzone są w specjalnym programie rezerwacyjnym, dzięki któremu pracownicy mogą zapisać się na analizę, otrzymują potwierdzenie na maila i przypomnienie o badaniu. Na bieżąco monitorujemy i reagujemy na liczbę zapisów. Możemy też przygotować harmonogram do tradycyjnego zapisywania się “na kartce”.
Co trzeba przygotować?
Nasz zespół zajmuje się usługą od A do Z. Przygotowujemy komunikację, drukujemy plakaty informacyjne, aranżujemy salę, zapewniamy program do rezerwacji badania. Po Państwa stronie jest jedynie wskazanie miejsca, w którym ma odbywać się analiza:)
Jak określić potrzebną liczbę analiz?
Zawsze planujemy liczbę analiz dla około 40% pracowników firmy. Oczywiście jesteśmy elastyczni i możemy zaplanować dowolną liczbę badań.

Analiza składu ciała dostarcza takich informacji jak:

masa mięśniowa i masa mineralizacji kości
metabolizm spoczynkowy
ogólna zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie
poziom nawodnienia
poziom tłuszczu brzusznego
wiek metaboliczny