Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe - ćwiczenia relaksacyjne w biurze | FGH.com.pl
ZAJĘCIA SPORTOWE

Każdy z nas większość swego dorosłego życia spędza w pracy. Zatem oczywistym jest, że właśnie “stres w pracy” jest dominującym dyskomfortem, który przeżywamy. Długofalowo zestresowany pracownik nie jest wydajny, efektywny, odporny czy kreatywny. Stres “kradnie” zdrowie, dobre samopoczucie i czas. Na szczęście nie jest to wróg, którego nie można pokonać.

Zajęcia sportowe – jak to działa?

  • Wspólnie z klientem dobieramy rodzaj aktywności – joga, zdrowy kręgosłup, medytacja, pilates, sztuki walki.
  • Zapewniamy doświadczoną kadrę trenerów – zapewniających i zdrowy ruch, i wsparcie merytoryczne.
  • Zapewniamy potrzebny sprzęt np. maty, taśmy, piłeczki, rollery.
  • Ustalamy harmonogram ćwiczeń dopasowany do specyfiki prowadzonego biznesu i oczekiwań Klienta
  • Prowadzimy zapisy na platformie, aby na bieżąco monitorować poziom frekwencji.

Proponowane przez nas zajęcia sportowe (joga, zdrowy kręgosłup, medytacja, pilates) pomogą rozciągnąć ciało, zrelaksować umysł oraz nauczyć technik oddechowych.. Zajęcia to czas, gdy możemy wsłuchać się we własne ciało, stajemy się bardziej uważni na swoje potrzeby,  docieramy do wnętrza siebie. Ćwiczenia odbywają się na matach. Mogą być zorganizowane w biurze lub na “zdrowych eventach”.

Najczęstsze pytania:

Ile trwają zajęcia?
Czas zajęć sportowych dobieramy wg potrzeb. Prowadzimy zajęcia już nawet kilkunastominutowe, które są świetnym przerywnikiem siedzącego dnia pracy. Trenerzy zachęcają do aktywnej przerwy prezentują ćwiczenia możliwe do wykonania przy biurku. Prowadzimy również dłuższe trengi, które wplatane są w rytm dnia pracy. Popularnością cieszy się joga w pracy i po pracy.
Jakie zajęcia sportowe wybrać?
Zajęcia dobieramy do rytmu dnia pracowników oraz do ich potrzeb. Joga skierowana jest do osób chcących zadbać o równowagę, wyciszyć się i zwiększyć ruchomość ciała. Zdrowy kręgosłup polecamy osobom spędzającym wiele godzin w statycznej pozycji (siedzącej lub stojącej). Zajęcia z rollerem sprawdzą się wśród osób ćwiczących i chcących zadbać o rozluźnienie ciała.
Gdzie przeprowadzić usługę?
Zajęcia sportowe przeprowadzamy w open space, salkach lub przy biurkach pracowników.
Jak wyglądają zapisy?
Tworzymy harmonogram dla niewielkich grup osób, najczęściej dla około 10. Zajęcia odbywają się jedne po drugich.

Przykładowe zajęcia: