Masaż biurowy – 10 najczęściej zadawanych pytań

Praca hybrydowa, uatrakcyjnienie biura, zadbanie o dobrostan fizyczny i psychiczny pracowników – w odpowiedzi na te wyzwania coraz więcej organizacji wprowadza innowacyjne metody poprawy komfortu i wydajności w miejscu pracy. Jednym z beneHITów, który gwarantuje poprawę jakości życia pracowników, jest masaż biurowy. To nie tylko chwila pracowego hedonizmu, ale również strategia skoncentrowana na profilaktyce zdrowotnej.

W tym artykule zapoznamy Cię z „kulisami” masażu biurowego i rozwiejemy najczęstsze wątpliwości. Czy to tylko kolejny, krótkotrwały trend czy istotne narzędzie poprawiające efektywność pracowników? Czym dokładnie jest masaż biurowy? Jakie korzyści niesie dla organizacji? Czy jest odpowiedni dla każdego? To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz odpowiedzi w naszym poradniku. 

1. Czym jest masaż biurowy? 

Masaż biurowy to specjalna technika masażu wykonywana w miejscu pracy, mająca na celu zmniejszenie stresu, napięcia mięśniowego i poprawę ogólnego samopoczucia pracowników. W ostatnich dekadach masaż biurowy zyskał na popularności i stał się integralną częścią wielu firm i organizacji. Potwierdza to historia For Good Health. Działamy już od ponad 10 lat, by regularnie i cyklicznie dostarczać szczęście i zdrowie pracownikom. 

masaż biurowy warszawa

2. Jakie są korzyści z wprowadzenia Masażu Biurowego do organizacji? 

Masaż biurowy może przyczynić się do zwiększenia produktywności, redukcji stresu i bolesnych napięć w ciele, poprawy koncentracji, oraz promowania ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników. Nasi klienci zwracają uwagę również, że tego typu benefit to również doskonałe narzędzie employerbrandingowe – chętnie informują o nim np. na stronie karierowej czy ogłoszeniu o pracę. Dodatkowo stanowi on motywacyjny „wabik” w kontekście korzystania z przestrzeni biurowych – od naszych klientów wiemy, że „dzień masażu” to dzień z najwyższą biurową frekwencją!

3. Czy masaż biurowy jest odpowiedni dla każdego? 

Tak, masaże biurowe są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i preferencji pracowników, więc mogą być stosowane w większości przypadków. Nasz terapeuta każdorazowo przeprowadza rozmową na “dzień dobry” – pyta o dolegliwości i oczekiwania. Na tej podstawie przeprowadza masaż relaksacyjny lub leczniczy.

masaż biurowy warszawa

4. Jakie partie ciała są masowane podczas Masażu Biurowego? 

Zazwyczaj masowane są obszary narażone na napięcie podczas pracy biurowej, takie jak mięśnie pleców, szyi, ramion, pleców, głowy i dłoni. Siłę nacisku dostosowujemy do preferencji pracownika – komfort i skuteczność muszą się zgadzać! 

5. Czy masaże biurowe są wykonywane przez wykwalifikowanych terapeutów? 

Tak, masaże biurowe są przeprowadzane przez wykwalifikowanych terapeutów oraz masażystów, którzy są specjalnie przeszkoleni w technikach masażu biurowego. Bazujemy na autorskiej metodzie, która sprawia, że jakość jest naszym mocnym wyróżnikiem i każdorazowo osiągamy tzw. “efekt wow”. Dowody? Znajdziesz je tutaj

masaż biurowy warszawa

6. Jak długo trwa typowa sesja Masażu Biurowego? 

Sesje masażu biurowego mogą trwać od 15 do 30 minut – w zależności od preferencji i dostępności czasowej pracowników.

7. Czy masaże biurowe są przeprowadzane na specjalnych krzesłach?

Masaże biurowe wykonywane są na specjalnych krzesłach, co gwarantuje pracownikom zajęcie wygodnej pozycję podczas masażu. Wyróżnia je ergonomiczny design – są zaprojektowane z myślą o komforcie i wsparciu ciała. Posiadają regulowane poduszki, oparcie i zagłówek, które umożliwiają dopasowanie do indywidualnych preferencji pracownika. Co więcej, zajmują niewiele miejsca, więc strefę z masażem można bez problemu wkomponować w przestrzeń biurową. 

masaż biurowy warszawa

8. Czy masaż biurowy może być uważany za formę przerwy w pracy? 

Tak, masaż biurowy może być traktowany jako korzystna forma przerwy, która może pomóc pracownikom zregenerować się i odprężyć w trakcie intensywnego dnia pracy. To także sposób na praktykę uważności. Pozwala uwolnić i uspokoić umysł, skoncentrować się na tu i teraz, znaleźć więcej akceptacji na to, co pojawia się w codziennym dniu. Słowem – być bardziej przytomnym człowiekiem i pracownikiem. 

9. Czy istnieją badania potwierdzające skuteczność Masażu Biurowego? 

Tak, istnieje wiele badań naukowych potwierdzających korzyści związane z masażem, w tym redukcję stresu, poprawę nastroju i zwiększenie komfortu pracy. Dodatkowo w For Good Health prowadzimy własne pulse checki wśród użytkowników usługi masażu biurowego, z których płyną m.in. następujące wnioski: 

 

   

Ankieta przeprowadzona w okresie 01.01.2023 – 31.07.2023 wśród 129 pracowników – przedstawicieli firm, które korzystają z usługi masażu biurowego min. 12 m.cy.

10. Jakie są koszty zapewnienia masażu w miejscu pracy?

Ceny masażu biurowego będą zróżnicowane ze względu na lokalizację, liczbę pracowników, harmonogram masażu. Kwota per pracownik jest atrakcyjna i zwykle nie stanowi wyzwania budżetowego. Więcej o sposobach finansowania tego typu benefitu przeczytasz tutaj. 

masaż biurowy warszawa

Pasją For Good Health jest tworzenie przestrzeni, w której stres zostaje za drzwiami, a produktywność i kreatywność kwitną w pełnym blasku. W kuluarach mawiamy, że nasi terapeuci karmią się kortyzolem pracowników 🙂 Jeśli w naszym zestawieniu nie ujęliśmy pytania, które Cię nurtuje – skontakuj się z nami i umów na bezpłatne konsultacje.