Masaż w biurze – korporacyjny hit!

Aż 80% dorosłych doświadcza bólu kręgosłupa. Ból kręgosłupa szyjnego to jedna z najczęściej występujących dolegliwości bólowych. Przyczyną są między innymi siedzący tryb życia, przebywanie w jednostajnej pozycji, nieergonomiczna pozycja podczas pracy za burkiem. Jak pozbyć się bólu pleców? Masaż w biurze jest odpowiedzią. 

Masaż w biurze – jak to działa?

W czasach, w których pracownicy ledwo mają czas, aby wyjść z biura i kupić kanapkę w porze lunchu, usługi świadczone na miejscu, bez potrzeby wychodzenia z biurowca rosną w siłę. Jednym z coraz popularniejszych benefitów świadczonych w firmach jest masaż w biurze.

Masaż biurowy został stworzony z myślą o pracownikach biurowych, którzy są szczególnie narażeni na występowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Masaż odbywa się na specjalnie przystosowanym do niego krześle. Krzesło masażowe jest w pełni regulowane i zaprojektowane tak, aby umożliwić pracownikowi przyjęcie komfortowej i wygodnej pozycji.

Masaż wykonywany jest przez ubranie i bez użycia olejków, aby zapewnić jak najwyższe poczucie komfortu pracownikom (nie wymagają zmiany stroju). Obejmuje mięśnie szyi, pleców i rąk, czyli tych segmentów ciała, które są szczególnie obciążone podczas siedzenia przy biurku. Trwa przeważnie około 15-20 minut, w zależności od indywidualnych potrzeb.

fizjoterapeutka wykonuje masaż w biurze dla pracowników, który łagodzi dolegliwości
Masaż w biurze dla pracowników.

Masaż w biurze – korzyści dla pracownika

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem masażu biurowego do firmy, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy pracownicy naprawdę tego potrzebują i czy będą korzystać z takiego świadczenia. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego masaż w pracy to perfekcyjne rozwiązanie.

1. Relaks

To jest pewne, że praca biurowa może być niezwykle stresująca. Czy wiedzieliście, że kiedy jesteśmy obciążeni psychicznie, to także cierpi na tym nasze ciało? Często przechowujemy stres w różnych punktach w naszego ciała, objawia się to np. napiętymi łopatkami, podciągniętymi ramionami itp. Masaż biurowy pomaga pracownikom biurowym zrelaksować się.

2. Poprawa postawy

Pracownicy biurowi nie mają najlepszej postawy. To nie jest tajemnicą. Pomyśl o tym: cały dzień przebywamy przy naszych biurkach, pochyleni na krześle nad klawiaturą. To nie jest raczej postawa, za którą nasz kręgosłup będzie wdzięczny.

3. Zwiększenie aktywności

Kiedy siedzisz przy biurku przez cały dzień, pisząc na klawiaturze lub rozmawiając przez telefon, nie możesz mieć bardzo szerokiego zakresu ruchu. Oczywiście, że wolno Ci spacerować po biurze, ale prędzej czy później wrócisz z powrotem, gdzie zacząłeś: kuląc się ponownie w swoim ergonomicznym fotelu. Ten ograniczony ruch sprawia, że mięśnie napinają się. Czy kiedykolwiek czułeś ból karku po źle przespanej nocy? To samo dzieje się, gdy ciało jest w tej samej pozycji przez długi czas. Rozciąganie jest zalecane, ale czasem jedynym sposobem na pozbycie się napięcia jest masaż biurowy.

4. Wydajność

Jeśli czujesz się komfortowo w biurze, to jak dużo pracy jesteś w stanie wykonać? Praktycznie pewne jest, że znacznie więcej niż wtedy, gdy jesteś zestresowany i odczuwasz dyskomfort. Kiedy pracownicy biurowi doświadczają relaksujących korzyści płynących z masażu, ich poziom wydajności osiąga maksimum! Poprawa koncentracji wpływa na zwiększenie efektywności. Lepsza wydajność jest równoznaczna ze szczęśliwym szefem, a masaż biurowy odpowiada za dobre samopoczucie i radość pracowników.

5. Zapobieganie bólowi

Profilaktyka dbania o zdrowie pleców lub zmniejszenie poziomu stresu może sprawić cuda, aby zapobiec przeróżnym dolegliwościom w przyszłości. Masaż biurowy pozwala zresetować się i odprężyć. Nie warto czekać, aż pojawi się ból, trzeba pracować nad tym, aby on się nigdy nie pojawił. Pracownicy biurowi potrzebują masażu! Firmy, które wprowadziły masaż dla swoich podopiecznych mogą potwierdzić, że pracownicy z przyjemnością korzystają z tego świadczenia i widzą efekty tych działań.

masaż w pracy wpływa na samopoczucie pracowników

Masaż w biurze – korzyści dla pracodawcy

To wszystko pokazuje, że korzyści dla pracownika są ogromne, a co z pracodawcą? Jaki ma interes w tym, żeby jego pracownicy byli zrelaksowani i wypoczęci? Równie duży.  Poniżej przedstawiamy najważniejsze:

1. Zwiększona produktywność pracowników

  • Pracownicy po prostu dają z siebie więcej. Masaże zwiększają ich czujność, koncentrację i jasność umysłu. Dodatkowo dzięki masażom pracownicy rzadziej skarżą się na bóle głowy i ból pleców, tym samym mogą jeszcze lepiej skoncentrować się na swojej pracy.

2. Przyciąga najlepsze talenty

  • Na naszym konkurencyjnym rynku warto mieć asa w rękawie. Jest wiele zabawnych i kreatywnych benefitów, dzięki którym można przyciągnąć najlepsze talenty do swojej organizacji, a masaż biurowy jest na szczycie tej listy. W firmach, które wdrożyły usługę zauważono, że rekrutacja jest łatwiejsza od czasu wdrożenia programu masażu biurowego. Jest to atrakcyjna korzyść dla potencjalnych nowych pracowników.

3. Zmniejszenie roszczeń pracowniczych i kosztów opieki zdrowotnej

  • Usługa masażu w pracy poprawia zdecydowanie zdrowie pracowników. Zmniejsza się więc liczba osób narzekających na ból kręgosłupa, chorujących na zespół cieśni nadgarstka czy też mających problemy związane z powtarzającym się stresem. Koszty związane więc z opieką zdrowotną ulegają zdecydowanej poprawie, zmniejszając tym samym koszty pracodawcy.

4. Nie zabiera cennego czasu i nie wymaga specjalnego miejsca

  • Masaż biurowy trwa około 15 minut. Nie zajmuje więc pracownikom cennego czasu i może być wykonany podczas przerwy na kawę czy posiłek. Dzięki temu, że masaż jest wykonywany przez ubranie, można ustawić stanowisko niemal w każdym pomieszczeniu biurowym, najczęściej odbywa się to w salkach konferencyjnych.

W jaki sposób wprowadzić masaż biurowy do firmy?

Projekt wdrożenia usługi jest niezwykle prosty, jeśli zajmuje się tym doświadczona firma. Ważne, żeby wykonać wszystko od A do Z tj. od komunikacji, poprzez promocję usługi wśród pracowników, aż po koordynację i kontrolę projektu. Pracownikom trzeba jednak pomóc wykorzystywać świadczenia obecne w firmie. Warto pomóc pracownikom zrozumieć, co jest oferowane. Istotne jest również to, aby promować wskazane benefity cały rok. Dostęp do danej usługi jest również bardzo ważny. Jeżeli pracownicy muszą przejść skomplikowany proces rejestracji mogą się zniechęcić i nie wykorzystać potencjału jaki daje im firma. Sprawny program rezerwacyjny pozwala na utrzymanie wysokiej frekwencji wykorzystania dodatków.

Masaż w pracy pomaga promować zdrowy styl życia w miejscu pracy i poza nim. Szczęśliwy personel staje się coraz bardziej produktywny, a kilkunastominutowy masaż pleców, głowy i ramion ma potencjał, aby zmotywować zespół i wynagrodzić za dobrze wykonaną pracę. Nie czekaj, wprowadź masaż biurowy do swojej firmy! Jeśli chcesz wiedzieć więcej o masażu biurowym For Good Health, prosimy o kontakt.

©For Good Health