Aktywnie w biurze i treningi Ewy Chodakowskiej – 50 groszy dziennie za zdrowie pracownika

Instruktorka jogi pokazuje ćwiczenia, które można wykonywać w pracy.

Od czasu rozpoczęcia pandemii pracodawcy mierzą się z coraz większymi wyzwaniami nowej rzeczywistości. Jak wspierać zdrowie pracowników podczas gdy co 4 z nich pracuje hybrydowo? Jak dopasować cele programu wellbeingowego do zmian zachodzących w organizacjach? Czy istnieje nowoczesny benefit, za który pracodawca zapłaci tylko 50 gr dziennie za jednego pracownika? 

Ukierunkowanie na automatyzację procesów, dbałość o dobrostan pracowników, wellbeing finansowy – to bazowe trendy HR 2022 roku. Aż 31% osób zadeklarowało, że chce pracować całkowicie zdalnie, a 59% odpowiedziało, że odpowiada im praca w systemie hybrydowym. I choć w ostatnich kilku miesiącach mogliśmy zaobserwować powrót pracowników do pracy w biurze, to aż 86% osób pracujących zdalnie lub hybrydowo deklaruje, że dalej chce wykonywać obowiązki w tych modelach. Pracodawcy muszą wyjść naprzeciw potrzebom pracowników i dopasować się do nowej sytuacji.

Zmiany w benefitach 

Na początku pandemii praca zdalna była ogromnym wyzwaniem dla pracodawców i pracowników. Już prawie 3 lata wykonujemy swoje obowiązki z domu. Przez ten czas pojawiały się różne problemy, którym trzeba było stawić czoła. Ciągłe zmiany miały też wpływ na szeroko pojęty wellbeing. Benefity, z których do tej pory można było korzystać w biurze, przestały działać. Należało wypełnić tę lukę nowymi pomysłami.

Czy istnieje alternatywna forma relaksu dla masażu biurowego? Czy szkolenia online będą w stanie zastąpić bezpośrednie konsultacje z fizjoterapeutą lub dietetykiem? Jak prowadzić program wellbeingowy w firmie, żeby był on przyjazny pracownikom? Jak skutecznie wspierać zdrowie pracowników zdalnie? Te i wiele innych pytań zadawali sobie pracodawcy, by znaleźć rozwiązanie zadowalające zarówno ich jak i pracowników. 

Home office a problemy pracowników

Dziś pracownik coraz bardziej docenia możliwość pracy z domu. Jest to wygodne, bo nie trzeba tracić czasu na dojazdy do biura. Odpowiedzialny pracodawca wie, że aby zatrzymać pracownika w firmie, trzeba znać jego potrzeby i na nie odpowiadać, a jednocześnie umieć zadbać o jego zdrowie nawet wtedy, kiedy jest on poza biurem.

Praca zdalna wiąże się z różnymi utrudnieniami. Organizacja stanowiska pracy jest często wyzwaniem, bo pracownik nie zna podstawowych zasad ergonomicznej pracy, miewa problemy z zachowaniem balansu między pracą a domem lub nie wie jak się regenerować i znajdować czas na relaks. Te z pozoru nieistotne rzeczy zostają zauważone dopiero wtedy, kiedy pojawiają się dolegliwości bólowe np. pleców, brak energii lub złe samopoczucie spowodowane stresem. 

Aktywnie w biurze – tego jeszcze nie było!

Współpraca z Bebio - fizjoterapeutka podczas nagrań na platformę BeActive Tv
Nagranie dla Bebio – film Jak prawidłowo pracować przed komputerem?

Wellbeing pracownika to temat bardzo nam bliski, bo od ponad 10 lat mamy okazję obserwować jak firmy wspierają swoich pracowników w zakresie zdrowia. Widzimy zmiany jakie zaszły w temacie benefitów zdrowotnych. Dziś coraz więcej pracodawców wychodzi naprzeciw swoim pracownikom
i konfrontuje się z ich aktualnymi potrzebami. Kiedyś pracownik miał po prostu obowiązek pojawić się w swojej pracy, wykonać ją dobrze i na czas. Dziś zwraca się uwagę na to czy pracownik czuje się komfortowo w swoim miejscu pracy, czy jest zadowolony ze swoich obowiązków, czy jest coś, co mogłoby pozytywnie wpłynąć na jego zdrowie i samopoczucie. Znaczenie ma też to, jak firmom udaje się dopasować do nowej rzeczywistości pracy zdalnej. Przygotowaliśmy więc coś, co pomoże zadbać o wellbeing pracowników nawet podczas pracy z domu. 

Instruktorka jogi pokazuje ćwiczenia na krześle, które można zrobić w biurze.

Zakładka Aktywnie w biurze to ponad 60 filmów na platformie BeActive Tv Ewa Chodakowska. Cała merytoryczna wiedza od fizjoterapeutów, dietetyków, trenerów i kosmetologów w jednym miejscu. Aktywnie w biurze to dopełnienie filmów treningowych z Ewą Chodakowską i innymi trenerami. Jest to więc połączenie ćwiczeń dla ciała z wiedzą teoretyczną od ekspertów. Tematy pomyślane są w taki sposób, żeby rozwiązywać indywidualne problemy pracowników. Jak pracować ergonomicznie za biurkiem? Co zrobić, żeby pozbyć się bólu pleców? Jakie są skuteczne sposoby na relaks? Po jakie przekąski sięgać w ciągu dnia pracy? Jak pozbyć się napięć z ciała? To tylko kilka przykładów z kilkudziesięciu tematów poruszanych w filmach.

Aktywnie w biurze – dla kogo?

Fizjoterapeutka pokazuje ćwiczenia na kręgosłup dla dzieci

 

Dla wszystkich! To niewątpliwie duża zaleta tego projektu, ponieważ mogą z niej korzystać zarówno klienci indywidualni jak i całe firmy, które chcą wyjść naprzeciw potrzebom swoich pracowników
i wspierać ich zdrowie. Aktywnie w biurze to nowa zakładka na platformie BeActive Tv Ewa Chodakowska, która świetnie dopełnia filmy treningowe. Warto wspomnieć, że merytoryczna wiedza jest nie tylko wsparciem dla samego pracownika, ale też dla jego rodziny. W zakładce Aktywnie w biurze znajdują się filmy zawierające wskazówki dla dorosłych – kobiet, mężczyzn, dzieci, dla tych, którzy wykonują swoją pracę za biurkiem lub na stojąco – na produkcji. O tym jak zdrowo pracować na stojąco pisaliśmy tutaj: Praca na stojąco – praktyczne wskazówki fizjoterapeuty. Lista tematów nie zamyka się. Obserwując specyfikę pracy różnych ludzi, wsłuchując się w ich problemy związane ze zdrowiem fizycznym i mentalnym, jesteśmy gotowi tworzyć kolejne filmy. 

Aktywnie w biurze – korzyści płynące z korzystania z platformy?

Trenerka prezentuje ćwiczenia na zdrowy kręgosłup.

Na platformie zebrana jest cała merytoryczna wiedza od fizjoterapeutów, dietetyków, trenerów i kosmetologów. Treści, które zazwyczaj są rozproszone po całym Internecie, znajdują się  teraz w jednym miejscu. 

Spotkania z ekspertami bez wychodzenia z domu. To ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy nie mają czasu na dojazdy i chcą skorzystać z porady w zaciszu domowym. Wystarczy włączyć film
z rozwiązaniem danego problemu i korzystać! 

Łatwy i szybki dostęp. Na urlopie, w domu, w biurze –  miejsce nie ma znaczenia, bo z platformy można korzystać wszędzie i w każdej chwili.

Nagranie z kosmetologiem - masaz twarzy rollerem

Różnorodność tematyczna. Każdy znajdzie coś dla siebie. To kolejna korzyść, o której wspominaliśmy już wyżej. Kierujemy się zasadą, że tylko holistyczne podejście do zdrowia ma sens, ponieważ dbamy wtedy o każdą sferę naszego życia. To tak jak w odchudzaniu – nie wystarczy ćwiczyć 3 razy w tygodniu, żeby poprawić wygląd sylwetki, ważna jest też odpowiednia dieta oraz czas poświęcony na regenerację organizmu. Różnorodność tematyczna filmów pozwoli podejść do zdrowia holistycznie.

Możliwość powrotu do wybranego filmu w każdym momencie. Już od ponad dwóch lat firmy oferują szkolenia online z ekspertami, które zastępują spotkania stacjonarne. Na webinarach niewątpliwie przekazywana jest wartościowa wiedza, ale minusem jest tu ograniczona dostępność do nagrania takiego szkolenia. Inaczej sprawa ma się z filmami umieszczonymi na platformie. Tutaj można odtwarzać dany film cały czas, bez żadnych ograniczeń czasowych. 

Dostęp do pozostałych elementów platformy. Treningi z Ewą Chodakowską i innymi trenerami. Tak! Każdy kto otrzymuje dostęp do platformy, korzysta ze wszystkich materiałów tam umieszczonych. Można więc łączyć praktyczne ćwiczenia z teoretyczną wiedzą i wzmacniać zdrowie, troszcząc się o każdy jego aspekt.

Specjalne pakiety dla naszych klientów!

Zdrowa praca w biurze

35% ankietowanych zadeklarowało, że najbardziej wartościową kategorią benefitów jest wsparcie zdrowotne pracowników.* 29% chciałoby regularnie korzystać z porad specjalistów takich jak psycholog albo dietetyk. Temat benefitów pracowniczych to dziś spore wyzwanie dla działów HR. Zmiany jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat wymuszają kolejne zmiany w tej dziedzinie. Platforma BeActive Tv Ewa Chodakowska i zakładka “Aktywnie w biurze” to odpowiedź na te zmiany. 

Dla naszych klientów przygotowaliśmy też specjalną zniżkę – nawet do 30% na abonament. Aby dowiedzieć się więcej, uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące platformy i jej wdrożenia, można kontaktować się z nami pod adresem biuro@fgh.com.pl. 

Link do platformy: https://beactivetv.pl/kolekcje/aktywna-w-biurze 

*Raport Firma w trendzie zdrowia i zero waste