Strefa relaksu na evencie – poznaj nowe trendy!

Strefa relaksu to game changer w rękach każdego organizatora wydarzeń – wyjazdów integracyjnych, targów, imprez sportowych czy plenerowych. Dlaczego? Wypoczynek, relaks i komfort to coś, co nigdy nie wyjdzie z mody, jest ponadczasowe i – niczy witamina D3 – niezbędne niemal dla każdego! Poznaj sprawdzone sposoby na uatrakcyjnienie każdego eventu – niezależnie od motywu przewodniego, miejsca czy pogody.

Chill zone, czyli strefa relaksu z masażem pleców i dłoni 

Sposób na regenerację działający lepiej niż tzw. “power nap”? Masaże! Dzięki strefie relaksu z masażem pleców lub masażem dłoni zapewnisz uczestnikom eventu wypoczynek i regenerację np. po prelekcjach wysłuchanych podczas konferencji. Już kilka minut masażu sprawia, że ciało efektywnie się relaksuje i napełnia energią do działania. Znikają bóle napięciowe głowy spowodowane stresem, a umysł oczyszcza się z nadmiaru myśli.  To doskonały element praktyki minfulness i przeciwdziałania długofalowym problemom z kręgosłupem

Jakie są inne zalety tej atrakcji? Estetyka, szybki i bezproblemowy montaż strefy i oczywiście przepustowość, dzięki której z usługi może skorzystać duża grupa uczestników. Ponadto, oprócz kultowych masażowych krzeseł, w strefie można umieścić leżaki, pufy, punkty ze zdrowymi przekąskami czy pobudzające zmysły zapachowe dyfuzory. Dlatego jest to doskonałe rozwiązanie na konferencje branżowe, promocje produktów czy spotkania integracyjne dla pracowników.

Na temat tej atrakcji więcej przeczytasz tutaj

Zen zone, czyli strefa relaksu z warsztatami jogi 

Położyć się na zielonej trawie, spojrzeć w niebo i oddać błogiemu relaksowi? To możliwe! Nawet podczas eventu. Okres wakacyjny to idealny czas na organizację imprez w plenerze – pikników, spotkań integracyjnych czy launchy produktów. Jak urozmaicić tego typu przedsięwzięcie? Jogą! 

Jogę uważa się za jedną z najlepszych form ćwiczeń, które pomagają w redukcji stresu i poprawie koncentracji. Co ważne, można ją dostosować do każdego poziomu zaawansowania, dzięki czemu może być wykonywana przez każdego – niezależnie od kondycji fizycznej. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która oferuję kadrę doświadczonych instruktorów – i pod kątem kompetencyjnym, i tym związanym z umiejętnością dopasowania formy aktywności do grupy docelowej. 

Oprócz “jogi na trawie”, formami świetnie wpisującymi się w agendę wydarzeń są m.in. joga w koszuli, joga na krześle czy prawdziwy “beneHIT” – joga twarzy. 

Więcej o jodze jako formie benefitu czy atrakcji eventowej przeczytasz tutaj. 

strefa relaksu z jogą na trawie

Health zone, czyli strefa relaksu z analizą składu ciała

Co można zabrać z eventu poza “welcomepackiem” wypełnionym gadżetami. jedzeniem czy długopisami z logotypem danej firmy? Wiedzę prosto od dietetyka, który wykona specjalistyczne badanie przy pomocy analizatora i wręczy spersonalizowane zalecenia żywieniowe do wdrożenia na przyszłość. 

Analizator składu ciała to urządzenie, które jest ulubionym atrybutem każdego dietetyka i bardzo istotnym narzędziem diagnozy. Badanie trwa około 40 sekund i jest dla uczestnika kompletnie niewyczuwalne. Daje natomiast konkretne wskazówki dietetyczne na przyszłość. To świetny sposób, by sprawdzić w jakiej kondycji jest nasze ciało – możemy przekonać się, że wszystko jest “w punkt” lub nabrać motywacji i chęci do działania.

 Taka atrakcja z pewnością zostanie doceniona przez uczestników eventu, ponieważ nie każdy chce i może skorzystać z konsultacji w ramach prywatnej wizyty w gabinecie. Natomiast każdy chce wiedzieć, co ma jeść na co dzień, żeby zdrowo i szczęśliwie żyć (i pracować!).

Na czym dokładnie polega konsultacja i analiza składu ciała? Tutaj wszystko jest wyjaśnione.

strefa relaksu z analizą składu ciała

Rest zone, czyli strefa relaksu z ziołowym zakątkiem 

Jeden z filozofów stwierdził, że „herbatę się pija, by zapomnieć o hałasie świata.” To prawdziwe credo ziołowego zakątka. Eventy bywają “gorące” – pod względem atrakcji, emocji czy agendy. Dlatego zakątek z herbatami i naparami ziołowymi to doskonały pomysł na podarowanie uczestnikom chwili wytchnienia. 

Tea Bar to coś więcej niż tylko punkt serwowania gorących napojów. To miejsce, przy którym uczestnicy wydarzenia będą mogli się na chwilę zatrzymać, by porozmawiać, zintegrować się czy dowiedzieć więcej o fitoterapii, czyli ziołolecznictwie. Ważne bowiem, aby “ziołowy barista” dysponował wiedzą na temat właściwości mieszanek, ich wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną oraz sposobów parzenia. Taka atrakcja powinna zaowocować trwałą zmianą nawyków, np. zamianą energetyków na napary z żeń szeniem czy yerba matą. 

Jakie mieszanki ziołowe sprawdzają się najlepiej na wydarzeniach? Takie, które stanowią odpowiedź na podstawowe “problemy cywilizacyjne” – stres, spadek energii, odporność czy wsparcie trawienia.

Jak skorzystać z usługi tea baru? Sprawdź wskazówki od prekursorów tej usługi.

Wakacyjną alternatywę stanowi mobilny bar sokowy bazujący na ekologicznych produktach i owocach pochodzących z podwarszawskiego sadu. 

Imprezy firmowe czy eventy branżowe często kojarzą się ze sztampowymi wydarzeniami, na które przychodzi się raczej z konieczności niż z własnej woli. Dlatego oprócz “stałych punktów programu” warto zadbać o ponadczasowej atrakcje, które oprócz swojej przyciągającej wzrok otoczki, zaowocują czymś więcej – zdrowiem uczestników! Zdrowie bowiem nie ma konkurencji. 

strefa relaksu z ziołowym zakątkiem