Zdrowe Biuro

Zdrowe Biuro - pakiet korzyści dla firm | FGH.com.pl
PROGRAM "ZDROWE BIURO"

Czy wiesz, że…

ponad 47% Polaków ma długotrwałe problemy ze zdrowiem?* W tej grupie również są Twoi pracownicy – siła napędowa Twojego biznesu. Najczęściej wskazywanymi dolegliwościami są nadciśnienie, cukrzyca, depresja czy ból pleców i napięcia mięśniowe – stanowiące efekt m.in. niedociągnięć w obszarze ergonomii. Pamiętajmy, w zdrowym ciele, zdrowy i… zmotywowany pracownik!

Program „Zdrowe biuro” – poznaj korzyści!

Od lat doradzamy organizacjom, jak wspierać zdrowie pracowników i jakie działania profilaktyczne wdrażać. Dostosowujemy je do branży, kultury organizacyjnej, okoliczności i możliwości budżetowych. Nasze autorskie programy wellbeingowe to działania, które są w stanie szybko, efektywnie i mierzalnie wpłynąć na dobrostan Twoich pracowników. Programy projektujemy po dokładnej diagnozie wyzwań i potrzeb klientów, a tworzą je takie rozwiązania jak: masaże biurowe, doradztwo z obszaru ergonomii, konsultacje i warsztaty psychologiczne oraz dietetyczne. Organizujemy też eventy – ze zdrowym cateringiem i zdrowymi atrakcjami!

*Źródło: Badanie „Narodowy Test Zdrowia Polaków 2021” przeprowadzone przez serwis Medonet

Program rozpoczynamy kickoffem, ustalamy motyw przewodni (nazwę spójną z firmowym DNA), poszczególne usługi i działania są osadzone w kalendarzu i dopasowane do oczekiwań Klienta. Dbamy też o kompeksowe wsparcie komunikacyjne i edukacyjne dla pracowników. 

OGRANICZENIE
ABSENCJI
Odpowiednia profilaktyka zdrowotna ogranicza absencję, prezenteizm i daje realne oszczędności per pracownik.
WZROST
EFEKTYWNOŚCI
Eliminacja dolegliwości w ciele pozwala na pobudzenie kreatywności, produktywności i chęci do dawania z siebie… jeszcze więcej!
WSPARCIE
EMPLOYER BRANDINGU
Troska o zdrowie fizyczne i psychiczne pracownika to atrybut, który warto komunikować jako element marketingu rekrutacyjnego.
OGRANICZENIE
ROTACJI
Wsparcie dobrostanu pracownika przywiązuje go do organizacji, lojalizuje i poprawia jego codzienne zaangażowanie.

Przykładowy przebieg programu: